Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Layers of Fear 2

Kontynuację polskiego horroru.

Krakowskie studio Blooper Team ujwniło Layers of Fear 2 - kontynuację ciepło przyjętego, psychologicznego horroru. Opublikowano zwiastun i krótki opis gry. Premiera w 2019 roku.

Twórcy zapowiedzieli nową produkcję już w marcu, ale do tej pory określano ją mianem Project Méliès. Historię osadzono na statku, a motywem przewodnim nie będą tym razem obrazy, a filmy (stąd początkowa nazwa gry - Georges Méliès był francuskim reżyserem i pionierem kina).

„Layers of Fear 2 postawi na klaustrofobiczne, nieustannie zmieniające się środowisko, by utrzymać graczy w ciemnościach. Nigdy nie będziesz się spodziewał horroru za rogiem lub za drzwiami” - tłumaczy Blooper w informacji prasowej.

Cover image for YouTube videoLayers of Fear 2 - Announcement Trailer [HD 1080P]

„Uczucie niepokoju i przerażenia będzie potęgowane przez klasyczne dzieła kinematografii, jak eksperymentalne prace Georgesa Mélièsa oraz pokręcone filmy Alfreda Hitchcocka.”

Nie podano platform docelowych, ale gra najprawdopodobniej ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Pierwsza część gry przenosi nas do XIX wieku. Wcielamy się w malarza zmagającego się z problemem przemijającej sławy i utraconego szczęścia. Bohater cierpi na chorobę psychiczną, a dużą rolę odgrywa rodzinna tragedia.

„Debiut Bloober Team w gatunku horrorów nie mógł być bardziej udany. Choć nie obyło się bez wad, mroczna przygoda wciąga i trzyma w napięciu” - czytamy w naszej recenzji Layers of Fear.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze