Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zamieszanie z nazwami konsol Xbox. One S zamiast Series S w trendach Twittera

Konsumenci są zdezorientowani.
  • Internauci błędnie używają nazw nowych konsol Xbox
  • Część osób wini Microsoft za zamieszanie

Wczoraj oficjalnie zapowiedziano Xbox Series S - tańszy i słabszy model konsoli następnej generacji Microsoftu. Urządzenie ponownie wywołało zamieszanie związane z nazewnictwem sprzętów koncernu z Redmond.

Analityk Daniel Ahmad zwrócił uwagę, że w trendach Twittera (czyli najpopularniejszych tematów w serwisie społecznościowym) były Xbox One X i Xbox One S, a więc platformy obecnej generacji. Niezależny deweloper Rami Ismail przekonuje, że dyskutując o nowych maszynach, internauci błędnie używają starych nazw. Twierdzi, że zdezorientowani są też twórcy.

Do sprawy odniósł się również Shahid Kamal Ahmad, który od wielu lat zaangażowany jest w rozwój branży wirtualnej rozrywki. Podkreślił, że pod kątem nazewnictwa Sony (w którym pracował przez 10 lat) jest bardziej przejrzyste i bezpośrednie.

„Oczywiście jestem stronniczy, ale zauważyłem, że nomenklatura stosowana przez Xboxa jest myląca. W przypadku PlayStation wiem, że kupując PS5 otrzymam sprzęt lepszy niż PS4. Jeśli jednak nabędę Xbox Series S to nie wiem, jak dokładnie urządzenie się pozycjonuje i co stracę nie wybierając Series X” - napisał na Twitterze.

Problemy z nazewnictwem pojawiają się od pierwszych informacji o nowych konsolach Microsoftu. Początkowo sądzono, że Xbox Series X to cała seria urządzeń następnej generacji, ale później sprecyzowano, że to tylko jeden z kilku przygotowywanych modeli.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze