Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zablokowano „tysiące” oszustów w Fortnite Battle Royale

Walka z nieuczciwymi graczami.

Fortnite Battle Royale cieszy się ogromną popularnością, przyciągając milion osób w ciągu pierwszego dnia od premiery. Wśród uczestników zabawy znaleźli się jednak niezbyt uczciwi gracze, z którymi twórcy gry postanowili walczyć.

Epic Games poinformowało, że dotychczas w produkcji zablokowało „tysiące oszustów”. Deweloperzy podkreślają, że starają się utrudniać życie nie tylko delikwentom psującym rozgrywkę innym, ale także autorom programów pomagających w oszukiwaniu.

Oszuści w Fortnite Battle Royale nie mają łatwego życia

„Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat naszych zabezpieczeń, ale bądźcie pewni, że wprowadzamy nowe narzędzia i będziemy robić to dalej” - napisali autorzy we wpisie na oficjalnej stronie gry.

Ogłoszono również, że w ciągu najbliższych tygodni produkcja wzbogaci się o postępy konta - system, w ramach którego za zabawę gracze otrzymają określone nagrody. Epic Games przekonuje, że mechanizm pomoże w zwalczaniu „oszustów-amatorów” - groźba utracenia zdobytych do tej pory przedmiotów może zniechęcić do nieuczciwych zachowań.

Zobacz: Fortnite: Battle Royale - poradnik dla początkujących

Twórcy proszą także o zgłaszanie osób stosujących nieczyste zagrywki za pośrednictwem pomocy technicznej. Do wysyłanej wiadomości powinno się dołączyć dowody w formie screenów lub filmów.

Fortnite Battle Royale to rozprowadzany za darmo w formie samodzielnej produkcji tryb do Fortnite. Zabawa wzorowana jest na popularnym PlayerUnknown's Battlegrounds.

Setka graczy trafia więc na jedną mapę, by zająć się poszukiwaniem broni i zasobów oraz eliminowaniem pozostałych. Zwycięża osoba, która pozostanie na polu bitwy jako ostatnia.

Odpowiedzialne za PUBG studio Bluehole niedawno zarzuciło jednak Epic Games „replikowanie” hitu. Zespół ostrzegł, że „rozważa dalsze posunięcia” w sprawie.

Twórcy Fortnite na razie nie skomentowali sytuacji, choć nie wydają się być specjalnie zaniepokojeni. Planują dalszy rozwój swojej produkcji, przygotowując dodatkowe funkcje oraz elementy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze