Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Za pomoc techniczną Xboxa wkrótce może odpowiadać sztuczna inteligencja

Trwają wewnętrzne testy.

Microsoft potwierdził, że w firmie trwają wewnętrzne testy inteligentnego chatbota, który w przyszłości może częściowo zastąpić rzeczywistych konsultantów w dziale pomocy technicznej Xboxa. Program ma usprawnić proces kontaktu konsumentów z działem wsparcia i zajmować się najczęściej występującymi problemami.

O powstającym prototypie jako pierwszy poinformował portal The Verge, który otrzymał także od firmy potwierdzenie prac nad systemem. Wiemy już, że chatbot będzie połączony z animowanym awatarem, aby rozmowa z nim była dla klientów bardziej naturalna. Obecnie projekt przechodzi testy pod kątem pytań do pomocy technicznej usługi Minecraft Realms, ale z czasem ma pomagać wszystkim użytkownikom ekosystemu Xboxa.

Testujemy wirtualnego agenta pomocy technicznej Xbox. Jest to wewnętrzny prototyp animowanej postaci, której można zadawać pytania do Działu Wsparcia Xbox za pomocą tekstu lub mowy” - przekazał Haiyan Zhang, szef działu rozwoju sztucznej inteligencji. „Prototyp sprawia, że gracze mogą łatwiej i szybciej otrzymać pomoc lub wsparcie poprzez użycie naturalnego języka. Informacje brane są z istniejących stron instrukcji użytkownika”.

Microsoft wdraża AI także do innych produktów. Inteligentny asystent Copilot ma niedługo trafić do szerokiej gamy produktówZobacz na YouTube

Jednocześnie mogliśmy się dowiedzieć, że automat może szybko odpowiadać na pytania dotyczące najczęściej występujących problemów, takich jak uszkodzenie konsoli Xbox czy problemy z płatnością subskrypcji. Z czasem asystent ma mieć na tyle dużą autonomię, aby nawet zajmować się kwestią zwrotów pieniędzy. Całość oparto na Azure AI Bot Service, czyli systemie inteligentnych asystentów, które Microsoft udostępnia partnerom biznesowym.

Prototyp jest także częścią szerszej inicjatywy wewnątrz działu Microsoft Gaming, aby napędzane przez sztuczną inteligencję narzędzia można było znaleźć na całej platformie Xbox oraz w zestawach deweloperskich. Źródła wewnątrz firmy przekazały The Verge, że gigant z Redmond eksperymentuje między innymi z wygenerowanymi przez AI zasobami do gier czy „inteligentnymi” NPC, których twórcy mogą łatwo i szybko dodać do gry.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze