Skip to main content

Yakuza dostanie serial od Amazona. Premiera jeszcze w tym roku

W planach sześć odcinków.

Amazon dość niespodziewanie ogłosił, że jeszcze w tym roku w usłudze Prime Video zadebiutuje serial z prawdziwymi aktorami, bazujący na serii gier Yakuza od Segi - znanej obecnie jako Like a Dragon.

Cykl zatytułowano po prostu „Like a Dragon: Yakuza”. W planach jest sześć odcinków, które ukażą się w dwóch fazach: 25 października i 1 listopada. Reżyserem japońskiej produkcji jest Masaharu Take, który w skromnym dorobku ma między innymi serię „Nagi reżyser” o twórcy filmów dla dorosłych.

Serial opowie własną historię, ale bazuje na pierwszej odsłonie serii, czyli na grze Yakuza z 2005 roku. Można spodziewać się akcji umieszczonej w dzielnicy Kamurocho w Tokio. Głównym bohaterem będzie oczywiście Kiryu, a opowieść skupi się na przygodach jego oraz trójki przyjaciół z dzieciństwa, w dwóch momentach w historii: w 1995 oraz 2005 roku.

Jak czytamy w oficjalnym opisie, Kiryu to „przerażający i niezrównany wojownik yakuzy, z silnym poczuciem sprawiedliwości, obowiązku i człowieczeństwa”, a motywem przewodnim będzie radzenie sobie z konsekwencjami własnych decyzji. W roli głównej Ryoma Takeuchi.

„W 1995 roku główny bohater jest jeszcze młody i popełnia wiele błędów, które prowadzą do spędzenia dekady w więzieniu i konsekwencji, z jakimi musi się zmierzyć po wyjściu na wolność w 2005 roku. Starałem się pokazać te różnice w dwóch okresach, a obsada również pomogła to osiągnąć” - wyjaśnia Take.

Brzmi całkiem dobrze, lecz adaptacja Yakuzy to z pewnością dość karkołomne wyzwanie. Seria gier słynie z łączenia poważnych i melodramatycznych momentów z wydarzeniami całkowicie komediowymi, co zapewne ciężko będzie uchwycić na ekranie z odpowiednim balansem, zwłaszcza przy tylko sześciu odcinkach.

Zobacz także