Skip to main content

Xbox Series X/S włącza się szybciej po aktualizacji

Od zera do setki w 14 sekund.

Najnowsza aktualizacja systemu Xbox Series X/S jest już dostępna. Wprowadza ona między innymi obiecane skrócenie animacji startowej oraz tłumienie dźwięków tła podczas rozmów grupowych.

Animacja z logo Xboxa była stosunkowo długa i sztucznie rozciągała czas potrzebny na uruchomienie konsoli po jej całkowitym wyłączeniu. W najnowszej wersji systemu animację skrócono, dzięki czemu menu zobaczymy już po około 14 sekundach. Podkreślamy: mówimy tu o „zimnym starcie” po całkowitym wyłączeniu lub odłączeniu konsoli od zasilania.

Wśród innych nowości znajdziemy:

  • Tłumienie hałasów czatu - nowa opcja pojawiła się z zakładce rozmów grupowych. Blokuje ona dźwięki zewnętrzne jak odgłosy oddychania czy kliknięcia kontrolera;
  • Z klipów udostępnionych przez znajomych można wskoczyć wprost do gry w aplikacji mobilnej lub na PC; tytuł uruchomi się w chmurze, więc wymagany jest abonament Game Pass Ultimate;
  • Wyszukiwanie w menu ustawień - aby wyszukać opcję, naciśnij Y i zacznij wpisywać tekst;
  • Płynniejsze animacje - zobaczymy je w menu przewodnika czy podczas przełączania aplikacji;
  • Poprawki błędów - w tym związane z jakością streamowania czy znikaniem z menu biblioteki gier, których nie da się już kupić w sklepie (np. Forza Horizon 2).

Zobacz także