Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series X pojawi się na E3 2020. Microsoft obiecuje "przełomowy rok"

Koncern przygotowuje się do targów.

Szef działu Xbox w Microsofcie - Phil Spencer - poinformował, że koncern z Redmond pojawi się na targach E3 2020.

Menedżer opublikował na Twitterze wpis, który jest najprawdopodobniej reakcją na decyzję Sony. Producent konsol PlayStation potwierdził, że drugi raz z rzędu nie pojawi się na czerwcowym wydarzeniu w Los Angeles.

„Nasz zespół ciężko pracuje nad E3, nie możemy się doczekać, by podzielić się ze wszystkimi, którzy uwielbiają grać, tym, co czeka przed nami. Naszą sztukę konsekwentnie napędza połączenie kreatywności i technologicznego postępu. 2020 jest przełomowym rokiem w podróży zespołu Xbox” - napisał Spencer.

Dokładne szczegóły na temat obecności Microsoftu na targach nie są znane. Na pewno firma przywiezie do Los Angeles swoją nową konsolę, czyli Xbox Series X. Niewykluczone, że zaprezentuje pierwsze gry, a być może datę premiery i cenę urządzenia.

Sony ponownie zrezygnowało z E3, ponieważ „wizja organizacji” wydarzenia „nie pasuje” do tegorocznych planów japońskiego koncernu. W zamian producent skupi się na „setkach eventów na całym świecie”.

Dokładne terminy debiutów PS5 i Xbox Series X nie są na razie znane, ale obie konsole powinny trafić do sprzedaży pod koniec bieżącego roku, w okresie świątecznym.

Następnie: Producentka serialu Wiedźmin wyjaśnia, dlaczego sezon 2 ukaże się dopiero w 2021 roku

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły