Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

E3 2020 bez PlayStation 5 - Sony potwierdza nieobecność

Firma chce skupić się na globalnej strategii eventów.

PlayStation 5 nie pojawi się na tegorocznych targach E3. Po nieoficjalnych doniesieniach na ten temat, Sony potwierdziło, że drugi rok z rzędu rezygnuje z udziału w Electronic Entertainment Expo w Los Angeles.

- Uważamy, że wizja organizacji E3 2020 nie pasuje do tego, na czym chcemy się skupić w tym roku - powiedział przedstawiciel Sony Interactive Entertainment w rozmowie z Games Industry.

- W 2020 roku postawimy na rozbudowanie naszej globalnej strategii udziału w setkach eventów na całym świecie. Chcemy się upewnić, że fani czują się częścią rodziny PlayStation i mogą zyskać szansę, by zagrać w to, co lubią.

Sierpniowe targi Gamescom w Kolonii często określane są przez różne firmy jako wydarzenie, które pozwala być „bliżej graczy”. Można się domyślać, że Sony pojawi się na tej imprezie, choć nie zostało to jeszcze potwierdzone.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia oficjalnej prezentacji PlayStation 5. Wydaje się prawdopodobne, że Sony zorganizuje przed E3 osobne wydarzenie poświęcone tylko PS5 - na wzór PlayStation Meeting z lutego 2013 roku, kiedy to ujawniono konsolę PS4.

Źródło: Games Industry

Następnie: Rockstar wyjaśnia zniknięcie GTA 4 ze Steama. To wina Games for Windows Live

Tagi

Komentarze