Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series S jak laptop - ruszyła zbiórka na ekran doczepiany do konsoli

Akcja na Kickstarterze.

  • xScreen to niewielki ekran podłączany do Xbox Series S
  • Nie wymaga dodatkowego zasilania i modyfikacji konsoli
  • Ekran wyświetla obraz w 1080p i 60 Hz

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na xScreen - podłączany do Xbox Series S składany ekran, dzięki któremu konsola będzie przypominała laptopa.

Niewielkich rozmiarów monitor ma 11,6 cali, waży 694,5 gramów i wyposażony jest we wbudowane głośniki. Sprzęt wyświetla obraz w 1080p i 60 Hz, a na obudowie nie zabraknie przycisków pozwalających ustawić jasność obrazu i głośność dźwięku.

Ekran podłącza się do Xbox Series S w prosty sposób

Producent - firma Upsec Gaming - obiecuje prostotę w użytkowaniu. Ekran doczepia się bezpośrednio do jednego z boków Xbox Series S, a uruchomienie urządzenia nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

xScreen składa się niczym pokrywa laptopa, a monitor utrzymany jest w kolorach konsoli, co oznacza, że po podłączeniu sprzęty tworzą jedną całość. Wyświetlacz zasilany jest energią wspomnianej platformy Microsoftu.

Ekran zadebiutuje na początku przyszłego roku w cenie 249 dolarów, ale wspierający projekt na Kickstarterze mogą zdobyć urządzenie taniej - za 189,24 dolarów, czyli około 713 zł.

Producent chciał zgromadzić łącznie 13 tysięcy dolarów australijskich, ale sumę już znacznie przekroczono: obecnie na koncie akcji znajduje się blisko 28 tysięcy dolarów australijskich. Sama zbiórka potrwa jeszcze przez 29 dni.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze