Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox pozwoli zgłaszać toksycznych graczy na czatach głosowych

Przyłapani na gorącym uczynku.

Microsoft wprowadza nową funkcję na konsolach Xbox One oraz Series X/S. Jeśli gracze zauważą toksyczne zachowania na czacie głosowym, mogą za pomocą funkcji przechwytywania zapisać 60-sekundowe nagranie jako „dowód”, które następnie zostanie przesłanie moderatorom do weryfikacji i ewentualnego podjęcia działań wobec danego użytkownika.

Jak możemy się dowiedzieć z informacji na stronie Microsoftu, funkcję zaprojektowano w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu wpływała na prowadzoną rozgrywkę. Klip z dowodem na naruszanie Standardów społeczności Xboxa można nagrać jednym wciśnięciem przycisku, a potem przesłać go do weryfikacji w dowolnym momencie w ciągu następnych 24 godzin. W wypadku braku zgłoszenia, nagranie zostanie automatycznie usunięty z konsoli.

Istnieje możliwość zgłoszenia uchwyconych na powtórce wszelkich naruszeń w formach, tekstowych, obrazu, wideo i głosu. „Dzięki reaktywnemu raportowaniu głosowemu Xbox nadal pomaga graczom czuć się chronionymi. Udostępnianie graczom łatwych w użyciu narzędzi pomaga budować poczucie wspólnoty, jednocześnie poprawiając kondycję społeczności graczy na konsoli Xbox” - przekazał Stephen Balkam, dyrektor generalny Family Online Safety Institute.

Dzięki takim środkom gracze mogą mieć pewność, że znajdują się w bezpiecznym, przyjaznym środowisku” - dodaje dyrektor. „Jako kobieta online często milczę w trybie wieloosobowym, aby uniknąć nadużyć i nękania. Nie mogę się doczekać wprowadzenia tego typu funkcji, które pomogą ludziom takim jak ja odzyskać głos. Nikt nie powinien przegapić interakcji z innymi graczami, ponieważ boją się odezwać” - powiedziała ambasadorka marki Xbox CamicaziBoss.

Funkcja zostanie wprowadzona jeszcze w tym tygodniu do publicznych testów w programie Xbox Insiders i początkowo będzie dostępna jedynie na wybranych rynkach anglojęzycznych. Microsoft zapewnia, że możliwość raportowania działa globalnie i można z niej skorzystać w każdej grze z czatem głosowym - także w uruchamianych w kompatybilności wstecznej grach z Xboxa 360.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze