Skip to main content

Xbox One S ma ukryty przycisk do wysuwania płyty, choć nie ma napędu

Czego oczy nie widzą...

Od premiery Xbox One S All-Digital Edition, czyli poprzedniej konsoli Microsoftu pozbawionej napędu optycznego, minęło już sporo czasu. Mimo to sprzęt zdaje się skrywać jeszcze kilka tajemnic.

Do tej pory nikt nie zwrócił uwagi, że mimo braku napędu, sprzęt posiada ukryty przycisk służący do wysuwania płyty. Dopiero niedawno jeden z graczy natrafił na to kuriozum podczas serwisowania konsoli i czym prędzej postanowił podzielić się swoim odkryciem na Reddicie.

Przycisk jest dobrze ukryty - dostęp do niego wiąże się z rozebraniem obudowy, a zatem i z utratą gwarancji. Microsoft prawdopodobnie zdecydował się na zachowanie tego elementu ze względu na oszczędności. Taniej jest pozostawić główną konstrukcję bez zmian w stosunku do bazowych modeli i usunąć jedynie zbędne komponenty, niż zlecać produkcję całkowicie nowego projektu.

Xbox One S All-Digital Edition został stworzony z myślą wyłącznie o cyfrowych edycjach gier i ukazał się na rynku w maju 2019 roku. Dzięki zmianom konstrukcyjnym udało się znacznie obniżyć koszty produkcji, co pozwoliło większej liczbie osób na zakup sprzętu. Moderzy próbowali podłączyć zewnętrzny napęd optyczny do tej wersji konsoli, jednak próby kończyły się jak dotąd fiaskiem. Gdyby się to udało, mogłoby to potencjalnie otworzyć furtkę do złamania zabezpieczeń antypirackich.

Zobacz także