Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox, Nintendo i Sony najwyraźniej pominą tegoroczne E3

Powrót imprezy może być skromny.

Nieoficjalne źródła zapewniają, że Microsoft, Nintendo oraz Sony zrezygnowały z uczestnictwa w tegorocznych targach E3, powracających do hal wystawowych w Los Angeles po kilku latach przerwy.

W przypadku producenta PlayStation nie będzie to większym zaskoczeniem, ponieważ firma omija imprezę już od kilku lat, stawiając na własne pokazy. W przypadku Xboksa i drugiej japońskiej korporacji będzie to jednak pierwszy taki przypadek w historii, przynajmniej jeśli mowa o fizycznej obecności na imprezie.

Wieści przekazał serwis IGN. Microsoft zapewnił niedawno, że szykuje coroczny pokaz na lato, co wielu obserwatorów uznała właśnie za potwierdzenie obecności na E3. Okazuje się jednak, że może być wprost przeciwnie i Phil Spencer także postawi na osobne wydarzenie medialne.

Menedżer mówił w ubiegłym tygodniu, że E3 jest „wygodne dla dziennikarzy i konsumentów”, więc można spodziewać się, że wspominana konferencja odbędzie się właśnie w okolicach 13-16 czerwca. W tym okresie odbędą się właśnie targi.

Xboksa zabraknie już jednak w Los Angeles Convention Center, gdzie firma wynajmowała zazwyczaj sporo miejsca. Podobnie zresztą jak Nintendo, które może i zrezygnowało z pokazów na żywo, ale nadal pojawiało się w halach targowych.

To były czasy

IGN wskazuje, że w przypadku Microsoftu winne mogą być niedawne zwolnienia, a także konieczność zaciskania pasa, by nie zabrakło pieniędzy na inne ważne akcje marketingowe, jak choćby na premierę Starfield.

Sześć miesięcy temu pieczę nad E3 objęła firma ReedPop (to także właściciel GamerNetwork, którego częścią jest Eurogamer). Firma zapewniła w oświadczeniu, że „spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony największych firm w branży” i szykuje zestawienie, które sprawi, że „wycieczka do Los Angeles na pewno będzie tego warta”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze