Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Game Pass rośnie w siłę. Microsoft podał liczbę użytkowników

Kolejne 9 milionów subskrybentów.

Po raz pierwszy od stycznia 2022 roku, Microsoft podzielił się liczbą subskrybentów Game Passa. Phil Spencer twierdzi, że mowa teraz o 34 milionach „w pełni opłaconych” użytkowników usługi. Wykluczono więc osoby, które otrzymały abonament w prezencie, np. z racji zatrudnienia w dziale Xbox.

Szef Xbox przekazał wieści na łamach newslettera Games File, rozmawiając ze Stephenem Totilo, tuż przed oczekiwanym podcastem, na którym omówiono nową strategię biznesową „zielonych”.

W styczniu 2022 roku Microsoft informował, że liczba subskrybentów Game Passa wynosi 25 milionów, więc w tym okresie na abonament skusiło się jeszcze 9 milionów osób. Phil Spencer zapewnia, że z obliczeń wykluczono promocyjne rozdawnictwo członkostwa. „To są ludzie, w pełni opłacone subskrypcje” - podkreśla szef Xbox.

W ubiegłym roku usługę Xbox Live Gold przemianowano na Game Pass Core, więc w imponującą liczbę po części wliczają się niedawni subskrybenci „Golda”, ale Phil Spencer twierdzi, że wcale nie było ich dużo. Zamiast tego, wzrost miało zasilić wielu użytkowników Game Passa na PC i w chmurze.

Zobacz na YouTube

Na świecie jest stała liczba graczy konsolowych, więc nie da się rozwijać Game Passa w nieskończoność, dostarczając go tylko na konsole” - tłumaczy Spencer. „Widzimy naprawdę znaczący wzrost na PC, co jest świetne, oraz w chmurze”.

Być może Game Pass zaliczy wkrótce kolejny skok popularności - do biblioteki usługi zmierza Diablo 4, na które ze względu na dość wysoką cenę czai się zapewne wielu graczy.

Warto nadmienić, że podczas wspomnianego podcastu Microsoft zapewnił, że Game Pass nie zaliczy spektakularnego multiplaformowego przeobrażenia - wciąż pozostanie dostępny jedynie na platformach Xbox.

Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze