Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Series S oficjalnie zaprezentowany

Lockhart w pełnej krasie.

Do sieci wyciekły materiały prezentujące wygląd i cenę Xbox Series S, czyli słabszej i mniejszej wersji konsoli nowej generacji Microsoftu. Koncern z Redmond zareagował szybko i potwierdził doniesienia.

Sprzęt jest biały i „najmniejszy ze wszystkich dotychczasowych Xboksów” - mógłby zmieścić się obudowie Series X. Ze zdjęć wynika, że nie oferuje czytnika płyt, ale na potwierdzenie musimy jeszcze poczekać. Cena w USA wynosi 299 dol., w Europie zaś 299 euro, co w Polsce może oznaczać wydatek rzędu ok. 1300 zł.

Opublikowane materiały - poza oficjalną grafiką - pochodzą najprawdopodobniej z prezentacji Microsoftu, którą według serwisu Thurrott firma przeprowadzi już niedługo. Potwierdza to tweet amerykańskiego koncernu, który obiecuje przedstawić więcej szczegółów już wkrótce.

Zgodnie z przewidywaniami dziennikarzy i nieoficjalnymi informacjami, słabsza edycja rodziny Series zaoferuje moc na poziomie 4 teraflopsów (Series X to 12 TF), a więc porównywalną z Xbox One X. Posłuży najprawdopodobniej do rozgrywki w 1080p.

Porównanie rozmiaru z Xbox Series X

Według niepotwierdzonych, ale wiarygodnych informacji, obie konsole zadebiutują 10 listopada.

Polub nas na Facebooku | Obserwuj na Twitterze | Źródło: Thurrott

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze