Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekł nowy headset VR Oculusa. Ktoś zostawił prototyp w hotelu

Zawsze sprawdzajcie, czy macie wszystkie bagaże.

Pracownik hotelu miał sprawdzić bagaż, należący do wymeldowanego lokatora. Okazało się, że w środku był prototypowy headset VR firmy Meta (dawniej Oculus).

O sprawie informuje serwis Kotaku. Ramiro Cardenas - bo tak nazywa się znalazca sprzętu - pracuje na co dzień w hotelu. Jak przekazał redakcji portalu, jeden z gości zostawił w holu dużą czarną torbę, którą obsługa wzięła za śmieci. Cardenas miał ją wyrzucić, ale postanowił sprawdzić, co jest w środku.

Wewnątrz torby pracownik znalazł gogle VR w pudełku, z którymi wrócił do biura i razem z innymi pracownikami spróbował zidentyfikować zapominalskiego gościa. Ponieważ Cardenas sam interesuje się sprzętem VR, to rozpoznał, że ma do czynienia z prototypowym egzemplarzem, oznaczonym dodatkowo adnotacją „Próbka inżynierska - nie do sprzedaży”. Zanim jednak gość zgłosił się po zgubę, Ramiro wrzucił film z urządzeniem na swój kanał Zectariuz Gaming.

Jak się okazuje, headset nosi nazwę Meta Quest Pro i jest to zapewne jednostka, nazywana na wcześniejszych zwiastunach „Project Cambria”. Według zapowiedzi, będzie to high-endowa wersja gogli, wyposażona między innymi w kilka kamer, ekrany o dużej rozdzielczości oraz system śledzenia twarzy i ruchu oczu. Cardenas przyznał, że gogle powróciły do właściciela, jednak ten „nawet nie podziękował”.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze