Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wszystkie studia Activision pracują nad Call of Duty?

Inne gry muszą poczekać.
  • Toys for Bob to kolejne studio pracujące nad Call of Duty
  • Podobno już wszystkie oddziały Activision zajmują się serią

Studio Toys for Bob - odpowiedzialne ostatnio za Crash Bandicoot 4 - zostało oddelegowane do pomocy przy tworzeniu nowej odsłony Activision. Wszystkie wewnętrzne oddziały Activision zajmują się podobno tym popularnym cyklem.

Wieści przekazał Andy Robinson, dziennikarz serwisu VGC. „Powiedziano mi niedawno, że praktycznie wszystkie studia Activision pracują obecnie nad Call of Duty” - napisał na Twitterze.

Wspomniane Toys for Bob wyprodukowało Spyro Reignited Trilogy oraz Crash Bandicoot 4: It's About Time, lecz teraz pochwaliło się w mediach społecznościowych, że „jest dumne z wspierania prac nad trzecim sezonem Call of Duty Warzone”.

„Dobrze, że jesteście z nami!” - odparło Raven Software, które razem z Infinity Wars zajmuje się właśnie Warzone. Sledgehammer Games pracuje tymczasem nad całkiem nową odsłoną cyklu, z czym ma podobno poważne problemy - to może być przyczyna przesuwania kolejnych zespołów do pomocy.

Inne wewnętrzne studia Activision - Beenox, High Moon Studios, Treyarch - już od lat zajmują się właśnie Call of Duty, w mniejszych i większych rolach. Ostatnią firmą należącą do amerykańskiej korporacji jest Demonware, ale ten dział rozwija infrastrukturę sieciową.

Wspomniane Toys for Bob w ostatnim okresie przeszło także przez falę zwolnień. Jeden z odchodzących pracowników - Nicholas Kole - napisał na Twitterze, że mogło być gorzej. „Cieszę się, że to nie całkowite zamknięcie” - dodał.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze