Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współzałożyciel Rockstar Games tworzy konkurencję dla GTA

Brzmi znajomo.

Dan Houser - współzałożyciel słynnego Rockstara - opuścił studio w 2023 roku. Wkrótce później ogłosił założenie całkiem nowego podmiotu, Absurd Ventures. Teraz ujawniono pierwsze szczegóły na temat tworzonego projektu, a założenia brzmią raczej znajomo...

Otrzymamy bowiem grę action-adventure w otwartym świecie, oferującą także „najlepszą w swojej klasie walkę i akcję w perspektywie trzeciej osoby, w wielu trybach” - czytamy w ogłoszeniu o prace zamieszczonych na oficjalnej stronie firmy.

Brzmi więc trochę jak GTA, choć wzmianka o „trybach gry” może nieco zaburzać obraz (choć GTA 5 ma na przykład kampanię i multiplayer, więc pewnie pasuje). To obecnie wszystkie znane detale.

Istnienie Absurd Ventures ujawniono oficjalnie w czerwcu ubiegłego roku, obiecując „tworzenie nowych uniwersów i opowiadanie świetnych historii”, ale nie tylko w formie gier. Jakby na potwierdzenie tego ostatniego zdania, w listopadzie ogłoszono komiks American Cape oraz A Better Paradise, thriller w formie podcastu. Oba projekty powinny ukazać się w tym roku.

Zobacz na YouTube

Jak wtedy zapewniano, pomysły stanowią rozpoczęcie „nowych uniwersów”, ale nie jest obecnie jasne, czy wspomniana gra action-adventure skorzysta z jednego z tych światów, czy też postawi na coś zupełnie nowego.

W listopadzie wspominaliśmy także, że Absurd Ventures wydaje się mieć sporą siłę przyciągania. Do studia dołączyła bowiem wtedy dwójka innych zasłużonych pracowników Rockstara, Michael Unsworth oraz Lazlow Jones. W 2022 roku do dodano za to Adama Tedmana, kolejnego z wiceprezesów Rockstara, a także Grega Borruda, w przeszłości założyciela Pandemic Studios.

Tymczasem z piątki założycieli słynnego Rockstara (Terry Donovan, Gary Foreman, Dan Houser, Sam Houser i Jamie King) w firmie został już tylko Sam Houser.

Read this next