Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współzałożyciel CD Projektu zajmie się wydawaniem gier w stylu retro

Janosik za darmo.

  • Retrovibe to nowa firma wspierana przez Michała Kicińskiego
  • Studio zajmie się wydawaniem gier w stylu retro

Michał Kiciński - jeden z założycieli CD Projektu - połączył siły z Michałem Affelskim i Krzysztofem Paplińskim z agencji DTA. Efektem jest firma wydawnicza Retrovibe, zajmująca się - jak sama nazwa wskazuje - tytułami stylizowanymi na retro.

To właśnie ta dwójka będzie zajmowała się prowadzeniem codziennej działalności, podczas gdy Kiciński - który odszedł z CDP w 2010 roku - zapewni wsparcie. Zapewne także finansowe - to jeden z najbogatszych Polaków.

Cover image for YouTube videoRetrovibe Announcement Trailer

Retrovibe zdążyło już podpisać kilka umów wydawniczych, na Project Warlock 2, Janosik 2, Biota, The Looter oraz Shardpunk: Verminfall.

„Postrzegamy Retrovibe jako egzo-szkielet, który wspiera wszystko, co robią deweloperzy. Zapewniając wsparcie finansowe, marketing i inne porady, pozwalamy zespołom skupić się na tym, co chcą robić, czyli na tworzeniu gry” - komentuje Papliński.

Jeśli o Janosiku mowa, to warto przypomnieć, że pierwsza część tej serii od studia Onix Games jest dostępna za darmo dla wszystkich zainteresowanych w sklepie GOG.

„To platformówka 2D w stylu retro. Wypełniona po brzegi akcją, walką, sekretami i zwiedzaniem świata. Gra zawiera elementy Metroidvanii: jest tu jeden duży poziom, który odblokowuje się w miarę uzyskiwania nowych umiejętności” - czytamy w opisie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze