Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współtwórca serii GTA i założyciel Rockstara otwiera nowe studio

Absurd Ventures in Games.
  • Dan Houser, były pracownik Rockstara, zarejestrował nową fimę
  • Deweloper był producentem i scenarzystą gier z serii GTA

Dan Houser, który jest współzałożycielem Rockstar Games, a także producentem i scenarzystą gier z serii GTA, otwiera nowe studio.

Menedżer oficjalnie nie ogłosił jeszcze swojej kolejnej inicjatywy, ale internauci zauważyli, że 23 czerwca w Wielkiej Brytanii zarejestrował firmę Absurd Ventures in Games, o czym pisze serwis VGC. Z brytyjskiej bazy spółek wynika, że zajmie się tworzeniem „interaktywnego oprogramowania rozrywkowego”, a nazwa sugeruje, że chodzi o gry.

To jednak nie wszystko, ponieważ okazuje się, że wcześniej - 17 lutego - Houser zarejestrował w USA dwa podmioty: Absurd Ventures LLC i Absurd Ventures in Games LLC. To może oznaczać, że producent GTA skupi się nie tylko na wirtualnej zabawie.

Dan Houser to scenarzysta niemal wszystkich gier Rockstar Games - w tym Red Dead Redemption 2

Co ciekawe, dokumenty rejestracyjne wskazują, że pierwsza z wymienionych firm - z siedzibą w amerykańskim Delaware - posiada sto procent udziałów w brytyjskim studiu.

Utworzone w czerwcu Absurd Ventures in Games zatrudnia obecnie tylko jednego pracownika - Dana Housera, który pełni funkcję producenta i dyrektora kreatywnego wymienionej spółki.

Szczegóły na temat działalności i projektów nowej firmy nie są znane. Sam menedżer odszedł z Rockstar Games w marcu ubiegłego roku, wcześniej zaś przez kilkanaście miesięcy przebywał na wydłużonym urlopie.

O autorze
Awatar Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Komentarze