Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wreszcie jakieś informacje o grze Iron Man od EA. Twórcy pracują na Unreal Engine 5

Niestety projekt wciąż jest w fazie pre-produkcji.

Od dłuższego czasu o grze Iron Man od Motive Studio wiemy tylko tyle, że... powstaje, jednak studio zdecydowało się w końcu przerwać milczenie i podać kilka ciekawych informacji na temat tytułu.

Najpierw złe wieści: gra wciąż jest w fazie pre-produkcji, co oznacza, że od premiery dzielą nas jeszcze lata oczekiwania. Jak tłumaczy Patrick Klaus, dyrektor generalny EA Motive, deweloperzy wzięli się na poważnie za Iron Mana dopiero po premierze udanego remake'u Dead Space. Klaus uważa, że odświeżenie przygód Isaaca Clarke'a było „wielkim kamieniem milowym” dla studia.

Praca nad remake'iem Dead Space nauczyła Motive, że pomoc fanów jest ważna, dlatego deweloperzy ponownie zasięgną rad społeczności, tworząc specjalną grupę.

Mimo że jesteśmy na tak wczesnym etapie procesu, utworzyliśmy Radę Społeczności złożoną z fanów Iron Mana i Marvela. Podobnie jak w przypadku Dead Space, będą oni przekazywać opinie na temat niemal wszystkiego, co wydarzy się w trakcie procesu tworzenia gry” - czytamy na oficjalnej stronie.

Fani Iron Mana mogą zagrać tym bohaterem w grze Marvel's Avengers. Jest też Marvel’s Iron Man VR, choć to bardziej interaktywne doświadczenie niż graZobacz na YouTube

W międzyczasie twórcy wybrali już silnik - Unreal Engine 5. Pozwoli on podobno „robić to, w czym deweloperzy są najlepsi i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego”.

Więcej szczegółów nie podano, ale biorąc pod uwagę, że proces produkcyjny wygląda podobnie do Dead Space, a twórcy najwyraźniej się nie spieszą, istnieje szansa, że - jak twierdzi sam Patrick Klaus - będzie z tego coś wyjątkowego.

Read this next