Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

WRC 23 może zadebiutować niedługo. EA zaprasza na prezentację

Jest potencjalna data premiery.

Electronic Arts zaprasza graczy na oficjalną zapowiedź WRC 23, a więc nowej odsłony popularnej serii wyścigówych rajdowych. Zdaniem uznanego leakera, produkcja może zadebiutować jesienią obecnego roku.

Jak możemy się dowiedzieć z komunikatu opublikowanego przez EA, oficjalna prezentacja gry odbędzie się 5 września o godzinie 17:00 w ramach premiery w serwisie YouTube. Nieco więcej szczegółów przedstawił Billbil-kun, renomowany informator, który zasłynął z trafnych przecieków na temat m.in. comiesięcznych ofert abonamentów, terminów premier i innych szczegółów z growej branży.

W swoim wpisie dla portalu Dealabs stwierdził między innymi, że gra zadebiutuje najprawdopodobniej 3 listopada. W planach jest podobno droższe wydanie specjalne, w ramach którego będzie można zagrać trzy dni wcześniej (31 października). Podał również, że tytuł może ominąć starszą generacje i trafić wyłącznie na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Zaznaczmy, że to nie pierwszy raz, gdy Billbil-kun wypowiada się o WRC 23. W lipcu informował między innymi, że gra trafi do sprzedaży w dwóch wersjach: Edycja Standardowa zawierać będzie jedynie pełną wersję produkcji, natomiast w tzw. Edycji Mistrzowskiej znajdziemy także zawartość pierwszych pięciu sezonów.

Potwierdził również, że w grze znajdziemy tryb „Budowy Pojazdu”, który pozwoli na samodzielną modyfikację drogowej wersji auta na specyfikację rajdową. Nie zabraknie także trybu Kariery, pojedynczych Mistrzostw, Prób Czasowych oraz oczywiście trybu multiplayer.

Na koniec przypomnijmy, że za rozwój cyklu odpowiada studio Codemasters. Twórcy m.in. serii Dirt doszli do porozumienia z FIA, odpowiedzialną za rajdowe mistrzostwa świata, i przejęli licencję WRC. Ostatnia odsłona - WRC Generations od studia KT Racing - zadebiutowała w październiku zeszłego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze