Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wordle po polsku - jak pobrać, różnice

Polska wersja gry, czyli Literalnie.

Wordle to prosta i darmowa zabawa logiczna, która w krótkim czasie zdobyła popularność na całym świecie. Na tej stronie dowiesz się, jak zagrać w polską odmianę tej gry-fenomenu, czyli Literalnie.Literalnie, czyli polskie Wordle - jak pobrać

Jedną z najważniejszych cech obu tytułów jest fakt, że nie musimy pobierać na komputer ani telefon żadnej aplikacji. Gry dostępne są na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową. Wystarczy przejść pod stosowny adres:

  • Zagraj w Literalnie, czyli polskie Wordle - KLIK

Twórcy polskiej wersji poszli również o krok dalej i jeśli chcemy zachować nasze postępy, to możemy pobrać klienta gry ze sklepu Google Play lub Apple AppStore. W przypadku Wordle możemy ponadto założyć darmowe, nieobowiązkowe konto, które pozwoli nam przenosić wyniki i postępy pomiędzy telefonem i komputerem.


Wordle, Literalnie - różnice

Różnicą pomiędzy obydwiema produkcjami jest to, że w Wordle musimy zgadywać słowa w języku angielskim, natomiast rodzima wersja to oczywiście słowa po polsku. Warto zaznaczyć, że Literalnie może być nawet większym wyzwaniem niż oryginał, ponieważ polski alfabet zawiera więcej liter. Oprócz tego obie łamigłówki są identyczne pod względem zasad i interfejsu użytkownika.


Jak grać w Wordle i Literalnie

Dla niezaznajomionych z zabawą, Wordle jest prostą grą logiczną, w której w ciągu sześciu prób musimy odgadnąć składające się z pięciu liter słowo. Gra będzie nas informować, jak blisko rozwiązania zagadki byliśmy:

  • Pola podświetlone na zielono oznaczają, że w poprawnym słowie znajdziemy takie same litery w tych samych miejscach;
  • Pola podświetlone na żółto oznaczają, że w poprawnym słowie znajdziemy takie same litery, ale w innych miejscach;
  • Pola podświetlone na szaro informują, że poprawne słowo nie zawiera podanych liter.

Jeśli uda nam się podawać poprawne odpowiedzi przez kilka kolejnych dni z rzędu, to nabijamy naszą serię trafień. Gdy się pomylimy, nasz licznik zostanie zresetowany.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Wordle

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze