Skip to main content

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy, sezon 2 - kiedy premiera, najważniejsze informacje

Największy serial Prime Video powraca.

„Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” to serial, który może poszczycić się największym rozmachem oraz budżetem wśród produkcji oryginalnych Prime Video. Rozgrywająca się w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena opowieść powraca z drugim sezonem. W tym miejscu poznasz datę premiery 2. sezonu „Pierścieni Władzy”.


Data premiery 2. sezonu „Pierścieni władzy” to 29 sierpnia 2024 roku. Tego dnia zobaczymy aż trzy odcinki serialu. Podobnie jak poprzedni, nowy sezon będzie liczyć 8 epizodów. Finał tej historii będziemy mogli obejrzeć 3 października.

Nowy sezon będzie cechować się nie mniejszym rozmachem, niż poprzedni. Galadriela, Elrond i pozostali bohaterowie będą musieli zmierzyć się z rosnącym w siłę Sauronem. Zobaczymy też więcej tytułowych Pierścieni Władzy, a Galadriela wejdzie w posiadanie jednego z nich. Według reżyserki, Charlotte Brändström, historia ma być bardziej ponura i autentyczna. Brändström wyreżyserowała dwa odcinki pierwszego sezonu, w tym chwalony epizod siódmy, w którym to mogliśmy oglądać pełną rozmachu scenę batalistyczną. W sezonie drugim Charlotte reżyseruje aż cztery odcinki.

W nowych odcinkach powracają dobrze znane postaci, w tym Morfydd Clark jako Galadriela, Markella Kavenagh jako Nori Brandyfoot, Robert Aramayo jako Elrond, Ismael Cruz Cordova jako Arondir, Charles Edwards jako Celebrimbor oraz Daniel Weyman jako Nieznajomy. Ciekawie zapowiada się powrót Charliego Vickersa - tym razem grany przez niego Sauron nie przyjmie oblicza ludzkiego księcia Halbranda, a zyska elfią aparycję.

W obsadzie zobaczymy też nowe twarze, w tym znany z „Gry o Tron” Ciarán Hinds oraz Rory Kinnear („Czarne Lustro”, „Men”), który zagra Toma Bombadila - postać znaną z powieści Tolkiena, która nie pojawiła się w filmach Petera Jacksona. Do obsady dołączają także Nia Towle, Nicholas Woodson, Oliver Alvin-Wilson, Stuart Bowman i Tanya Moodie. Z serialu odchodzi za to wcielająca się w Bronwyn Nazanin Bodiani raz Joseph Mawle, odgrywający w pierwszym sezonie postać Adara. Przywódca orków powróci jednak w nowych odcinkach, a wcieli się w niego Sam Hazeldine.

Zobacz także