Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Windows 10 otrzyma menedżer zadań do gier

Funkcję mogą sprawdzać testerzy.
  • Menedżer zadań na Windows 10 powiązany będzie z Xbox Game Bar
  • Opcja pozwoli monitorować obciążenie komputera

Na Windows 10 testowana jest funkcja, którą można określić jako menedżer zadań do gier - rozwiązanie pozwala sprawdzić obciążenie komputera uruchomionymi programami.

Źródło: Windows Central

Opcję powiązano z Xbox Game Bar, czyli dedykowaną wirtualnej rozrywce nakładką systemową - aktywowane kombinacją klawiszy Windowsa i G menu umożliwia między innymi zarejestrowanie filmu, ustawienie głośności i sprawdzenie aktywności znajomych z Xbox Live.

Jak pisze serwis Windows Central, program wzbogaci się o menedżer zadań dla gier. Ten - wzorem klasycznego - przedstawi działające w tle procesy oraz ich obciążenie dla PC. Nie zabraknie odpowiedniego oznaczenia kolorystycznego, które wskaże, czy dana aplikacja ma duży wpływ na funkcjonowanie komputera.

Źródło: Windows Central

Pojawi się możliwość wyłączenia programu zużywającego znaczne zasoby poprzez wciśnięcie przycisku X. Okienko z menedżerem zadań będzie można przypiąć na stałe do ekranu, by ciągle monitorować stan urządzenia.

Funkcja dostępna jest na razie tylko w ramach Xbox Insider - programu dla użytkowników, którzy są zainteresowani testowaniem nowych rozwiązań dla konsol i gier na Windows 10. Aby dołączyć do bety, ze sklepu Microsoftu należy pobrać aplikację dla uczestników inicjatywy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze