Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wikingowie Walhalla, sezon 2 - kogo gra Marcin Dorociński

Wszystko, co wiemy o roli polskiego aktora

Marcin Dorociński zaliczył kolejny występ w popularnym serialu Netflixa. Odtwórcę roli Borgowa z Gambitu Królowej będziemy mogli oglądać w drugim sezonie Wikingów: Walhalli. Wszystkie informacje o udziale polskiego aktora i jego postaci znajdziecie poniżej.

UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy informacje na temat zakończenia 1. sezonu Wikingów: Walhalli. Jeśli nie chcesz poznać szczegółów, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Postać, w którą wciela się Dorociński to Jarosław I Mądry, wielki książę Rusi Kijowskiej z dynastii Rurykowiczów, panujący w latach 1016-1018 oraz 1019-1054. Zasłynął znacznym rozwinięciem Kijowa - zarówno pod względem nauki i kultury, jak i budowli i umocnień, czyniąc z niego jedno z najpotężniejszych miast ówczesnej Europy. Nie zapominał też o wikińskich korzeniach swojej dynastii, chętnie korzystając z usług waregów, najemnych Wikingów.

W serialu jest on wujem Olafa i Haralda. Jako że Harald i Leif są ścigani przez łowców nagród i muszą opuścić Norwegię, możliwe, że schronienie znajdą właśnie na dworze Jarosława. Miałoby to nawet częściowe pokrycie w realnej historii, podobnie jak ich późniejsza podróż do Konstantynopola.

Choć rola Dorocińskiego jest znacząca dla fabuły, to nie wiemy, w ilu epizodach wystąpi oraz czy powróci w 3. sezonie serialu. Będziemy mogli się o tym przekonać 12 stycznia, kiedy to drugi sezon ukaże się w całości na Netfliksie.

Spis treści: Wikingowie Walhalla - przewodnik po serialu

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze