Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiemy, kiedy dokładnie Xbox ujawni wielkie zmiany w strategii. Nadciąga podcast

Jeszcze w tym tygodniu.

Szefowie działu Xbox w Microsofcie jeszcze w tym tygodniu przedstawią nową strategię biznesową. To wiemy już od jakiegoś czasu, lecz teraz poznaliśmy konkretny termin - najbliższy czwartek.

Pisząc dokładnie, mowa o 15 lutego, o godzinie 21:00 polskiego czasu. Wtedy właśnie w sieci pojawi się specjalny odcinek oficjalnego podcastu, w którym pojawią się Phil Spencer (szef Xbox), Sarah Bond (wiceprezeska tego działu) oraz Matt Booty (szef Xbox Game Studios, czyli oddziałów first-party firmy).

Właśnie wtedy usłyszymy „aktualizacje na temat biznesu Xbox”, cokolwiek to może oznaczać - nie zaoferowano żadnych wskazówek. Format podcastu będzie zapewne nieco trudniejszy do przełknięcia niż choćby materiał wideo, ale z pewnością pozwoli zaoferować szerszy kontekst decyzji.

Plany firmy pozostają na razie w sferze tajemnic. Phil Spencer podobno obiecywał niedawno, że Xbox nie przestanie produkować własnych konsol, ale to na razie nieoficjalne doniesienia. Najczęściej pojawiająca się plotka mówi o tym, że dział zajmie się wydawaniem gier na różne platformy, w tym na sprzęt konkurencji - PS5 czy Nintendo Switch.

Czas pokaże, co usłyszymy naprawdę. Niepokój na temat sprzętowej przyszłości Xbox wywołują obecnie także doniesienia mówiące o tym, że firma nie podpisała jeszcze nowego kontraktu z AMD, wieloletnim dostawcą układów scalonych.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze