Skip to main content

Wielki mod dla Cyberpunk 2077 już dostępny. Tworzy wersję „remaster”

Od twórcy podobnego projektu dla Wiedźmina 3.

Wczoraj zadebiutowała modyfikacja HD Reworked Project, zwana też nieoficjalnym „remasterem” Cyberpunk 2077. Projekt znacznie upiększa warstwę graficzną produkcji CD Projekt Red na PC.

Mod jest już dostępny do pobrania z serwisu NexusMods. Jego autorem jest Halk Hogan, a więc nie kto inny, jak twórca najpopularniejszej modyfikacji do Wiedźmina 3. The Witcher 3 HD Reworked Project został pobrany już ponad 5 milionów razy i trafił nawet do next-genowej aktualizacji wydanej w grudniu przez CD Projekt Red.

Przy okazji otrzymaliśmy również zwiastun premierowy, prezentujący efekty ciężkiej pracy Hogana. Na ponad 5-minutowym materiale widzimy, że usprawnienia graficzne dotknęły m.in. dróg, roślinności i budynków. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wersja 1.0 projektu skupiła na „przerobieniu tekstur w niższej rozdzielczości i uczynieniu ich bardziej przyjaznymi dla oka”.

W serwisie NexusMods znajdziemy informację, że mod jest dostępny do pobrania w dwóch wersjach. Pierwszą stworzono z myślą o rozgrywce przy użyciu najnowszych kart graficznych i w rozdzielczości 2K lub 4K. Druga opcja jest dla graczy korzystających z bardziej wiekowego sprzętu, znajdziemy w niej więc tekstury w odrobinę gorszej jakości.

Wedle wcześniejszych obietnic Halka Hogana, modyfikacja nie powinna powodować „zbyt dużych” strat płynności, jednocześnie gwarantując znaczną poprawę grafiki. Pozostaje trzymać kciuki, że nowy projekt okaże się równie ogromnym sukcesem i trafi w przyszłości do potencjalnej „edycji ostatecznej Cyberpunk 2077”, tak jak to było w przypadku Wiedźmina.

Zobacz także