Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wielka zagadka łączy Cyberpunk i Wiedźmina 3

Rozwiązanie tajemnicy FF:06:B5 może być poza Night City.

Next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 przyniosła sporo nowości, z których nie wszystkie wymieniono na liście zmian. Wśród nich znajduje się też kilka easter eggów i coś, co może mieć związek z największą tajemnicą Night City.

Jeden z graczy opublikował na YouTube film, w którym przedstawia intrygujący znak, na jaki natrafił w zniszczonej strażnicy w Velen. Najpierw trzeba uruchomić szereg przełączników, a następnie stoczyć bój z żywiołakiem ziemi, po czym otwiera się portal przenoszący gracza do pomieszczenia z kilkoma przeciwnikami. Jest tam jednak coś jeszcze - tajemniczy symbol, który możemy znaleźć też na zagadkowych posągach w Cyberpunku 2077.

Gracze natychmiast zaczęli spekulować i poszukiwać wskazówek. Zastanawiające jest przedstawienie na znaku Uroborosa, czyli węża zjadającego własny ogon. Niektórzy zauważyli też uderzające podobieństwo wzoru do symbolu na rękawicy Regisa. Fanom nie umknęło nawet, że komentarz Geralta w pomieszczeniu ze znakiem różni się w zależności od tego, którą czarodziejkę wybraliśmy.

Easter egg ma związek ze słynną tajemnicą FF:06:B5, która od dłuższego czasu spędza sen z powiek graczom Cyberpunka 2077. Tajemniczy ciąg znaleziono jeszcze w okolicach premiery na jednym z pomników, przy którym modlą się mnisi. Od tego czasu kod zlokalizowano w wielu innych miejscach na mapie Night City, jednak zagadka - nad którą głowi się spora społeczność na Reddicie - daleka jest od rozwiązania.

Pojawienie się tajemniczego symbolu w Velen może wskazywać na to, że gracze szukali wskazówek nie tam, gdzie trzeba i być może odpowiedzi drzemią daleko poza Cyberpunkiem 2077. W tej sytuacji niewykluczone, że CD Projekt prowadzi grę z fanami na znacznie większą skalę, a zagadka może mieć związek z jednym z nadchodzących projektów studia. Możliwe też, że to najzwyklejszy easter egg bez żadnego ukrytego znaczenia.

Read this next