Skip to main content

Wiedźmin z sezonem 4 i 5 - Netflix najpewniej dał zielone światło

Mają powstać jeden po drugim.

Przed kilkoma dniami padł ostatni klaps na planie trzeciego sezonu Wiedźmina z Henrym Cavillem w roli tytułowej. Tymczasem sprawdzone - choć nieoficjalne - źródło donosi, że kolejne dwa sezony serialu najpewniej dostały już zielone światło od Netflixa.

Jak podaje portal Redanian Intelligence, specjalizujący się w przeciekach na temat serialu Wiedźmin, sezony 4 i 5 mają być już planowane przez twórców i powinny powstać praktycznie jeden po drugim z krótkimi przerwami. Najpewniej w przeciągu kilku najbliższych miesięcy rozpoczną się prace nad scenariuszem, a następnie zdjęcia. Biorąc pod uwagę plany twórców na tak szeroko zakrojoną skalę, serwis spekuluje, że platforma wydała zgodę na kontynuację.

Doniesienia kładą również kres spekulacjom, jakoby Netflix planował zakończyć Wiedźmińską sagę już po trzecim sezonie. Obecnie głównym problemem jest skoordynowanie zdjęć w taki sposób, aby zgrać ze sobą harmonogramy wszystkich członków obsady, którzy mają również inne zobowiązania.

Już 24 września odbędzie się wirtualne wydarzenie Netflix Tudum poświęcone nowościom zmierzającym na platformę streamingową. Niewykluczone, że już wtedy usłyszymy co nieco o przyszłości serialowego Wiedźmina.

Trzeci sezon Wiedźmina znajduje się obecnie w postprodukcji i powinien trafić na platformę VOD w przyszłym roku. Nieco wcześniej, bo w okolicach tegorocznej gwiazdki, powinniśmy obejrzeć prequel Wiedźmin: Blood Origin osadzony ok. 1200 lat przed wydarzeniami z powieści Sapkowskiego.

Zobacz także