Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin jako manga - CD Projekt zbiera pieniądze na Kickstarterze

Na wydania kolekcjonerskie.
  • CD Projekt szuka 90 tys. euro na mangę The Witcher: Ronin
  • Pieniądze przeznaczone zostaną na wydanie kolekcjonerskie
  • W planach trzy tłumaczenia i sporo gadżetów

Zgodnie z zapowiedziami z lipca, CD Projekt rozpoczął na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na The Witcher: Ronin - mangę o Geralcie osadzoną w świecie inspirowanym starożytną Japonią.

Cel ustalono na poziomie 90 tysięcy euro. Osiągnięcie takiego pułapu nie będzie zapewne większym problemem, ponieważ wystarczyło kilkanaście minut, by zebrać ponad 25 tysięcy.

Fabuła opowieści nie będzie związana z istniejącymi książkami, grami czy serialem. Publikacja przedstawi odrębną historię, w której Biały Wilk podąży tropem tajemniczej śnieżnej damy, Yuki Onna.

Scenariusz napisał Rafał Jaki, obecnie zajmujący się także serialem anime w uniwersum Cyberpunk 2077. Rysunki przygotował Hataya - ilustrator znany między innymi z pozycji „Neko no Matasaburou” i „Mangaka Joshi”.

Warto dodać, że CD Projekt tylko w ostatnim kwartale zarobił 72,6 mln złotych, więc nie ma problemów z samodzielnym pokryciem wszelkich kosztów. Zbiórka pieniędzy przeznaczona jest na zbadanie zainteresowania, edycję kolekcjonerską i światową premierę w trzech językach.

Najniższa wpłata wynosi 35 euro i poza komiksem w twardej oprawie obejmie także pocztówkę z alternatywną okładką. Za 50 euro dostaniemy do tego także plakat, a za 150 euro - oryginalny szkic ilustratora. Premiera w styczniu przyszłego roku, także w wersji polskiej.

Można też dopłacić za inne gadżety: 10 euro za 12-centymentrową figurkę Geralta walczącego z Tengu, 18 euro za płócienną torbę, lub 25 euro za pięć metalowych przypinek.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze