Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin - interaktywna mapa opisuje miejsca, wydarzenia i postacie z serialu Netflixa

Przewodnik po produkcji i uniwersum.

Na oficjalnej stronie internetowej zrealizowanego dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” udostępniono mapę świata produkcji.

Projekt jest rozbudowanym przewodnikiem po adaptacji przygód Geralta z Rivii oraz uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Zawiera szczegółowe opisy wszystkich istotnych lokacji i wydarzeń wraz z odpowiednimi datami.

Mapa przedstawia opisy wielu wydarzeń

Co ciekawe, autorzy witryny przygotowali podział na linie czasowe - Białego Wilka, Ciri i Yennefer. Ułatwia to nawigowanie pomiędzy poszczególnymi miejscami i uporządkowanie fabuły wydanego niedawno serialu.

Warto zaznaczyć, że mapa uwzględnia także lokacje i wydarzenia, których Netflix nie zaprezentował na ekranie. Użytkownicy mogą więc odnaleźć informacje na przykład o narodzinach Jaskra, Akademii Oxenfurckiej i wstąpieniu Calanthe na tron Cintry.

Do tego opisy postaci, w tym bohaterów, które w produkcji odegrały niewielką rolę, ale są ważni dla wiedźmińskiego świata - między innymi króla Foltesta. Ponadto każdy wpis powiązany jest z kilkoma innymi, zbliżonymi tematycznie.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” dostępny jest na platformie Netflix. Drugi powinien trafić do oferty usługi w 2021 roku - prace nad kontynuacją rozpoczną się wkrótce.

Źródło: Netflix

Następnie: GTA 4 wycofane ze sprzedaży na Steamie

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze