Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 4 wycofane ze sprzedaży na Steamie

Z nieznanych powodów.

Internauci zauważyli, że z nieznanych powodów GTA 4 zostało wycofane ze sprzedaży na platformie Steam.

Produkcja studia Rockstar Games nadal dostępna jest w katalogu cyfrowego sklepu Valve, ale zniknęła opcja kupna gry. Oczywiście dotychczasowy nabywcy nadal mogą pobierać i instalować tytuł.

GTA 4 bez opcji kupna na Steamie

Warto zaznaczyć, że podobny los spotkał także kompletne wydanie Grand Theft Auto 4. Jednocześnie jednak samodzielny pakiet dodatków - zestaw o nazwie Episodes from Liberty City - nadal jest sprzedawany.

Na razie nie wiadomo, czy grę o przygodach Niko Bellica będzie można jeszcze kiedykolwiek kupić na Steamie. Nieznane są również powody, dla których twórcy i wydawca postanowili wycofać pozycję z oferty sklepu Valve.

GTA 4 ukazało się na PC w 2008 roku

Niektórzy spekulują, że przyczyną może być utrata licencji na część piosenek użytych w produkcji. W przeszłości w takich sytuacjach Rockstar Games wydawało jednak aktualizację, usuwającą wybrane utwory, a nie blokowało opcji sprzedaży.

Inni podejrzewają, że powodem może być zamiar pozbycia się wykorzystywanego przez grę przestarzałego Games for Windows Live, aczkolwiek nie wyjaśnia to, dlaczego wspomniane dodatki nadal są dostępne, choć w DLC zastosowano ten sam system.

Istnieje także możliwość, że twórcy chcą sprzedawać GTA 4 wyłącznie na Rockstar Games Launcher. Pozostałe odsłony cyklu, które wcześniej trafiły na platformę deweloperów - w tym San Andreas i piąta część - nadal są jednak oferowane za pośrednictwem Steama.

Niewykluczone, że grę wycofano przez pomyłkę. Jeżeli zablokowano opcję kupna w wyniku błędu, być może wkrótce zostanie przywrócona. Autorzy i wydawca tytułu na razie nie skomentowali sprawy.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Fani PlayStation wskazali gry dekady. Wiedźmin 3 na podium plebiscytu

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze