Skip to main content

Wiedźmin 3 z ulepszonym trybem fotograficznym. Gracz dodał go do przerywników

Ale tylko na PC, z modem.

Next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 wprowadziła wyczekiwany przez wielu tryb fotograficzny. Teraz nowy mod pozwala przejść do tego trybu również w przerywnikach filmowych, co daje możliwość rozglądania się w scenach i robienia zdjęć.

Fanowska modyfikacja o nazwie The Photo Mode Unlocked, pozwala robić efektowne zrzuty ekranu z przerywników, a przy okazji umożliwia również większe przybliżenie i błyskawiczny obrót o 90 stopni dla pionowych ujęć.

Modyfikacja jest dostępna oczywiście tylko na PC i można ją pobrać w serwisie NexusMods. Aktywacja photo mode w przerywniku jest trochę nietypowa, bo wymaga włączenia trybu fotograficznego tuż przed ukazaniem się tzw. cutscenki, a potem wyjścia z niego.

Twórca moda najwyraźniej wykorzystuje go do robienia zdjęć Geraltowi i Yennefer, gdy są sam na sam

Być może niektórzy zastanawiają się, dlaczego twórcy z CD Projekt Red sami nie dodali opcji trybu fotograficznego w przerywnikach filmowych. Odpowiedzią może być fakt, że cutscenki są często budowane tylko z myślą o kadrze widocznym przez gracza.

Poza okiem kamery często znajdują się więc rzeczy, których gracze po prostu nie powinni widzieć - niepoprawnie ułożone kończyny postaci, NPC wnikający w podłogę czy nienaturalne oświetlenie to tylko kilka przykładów. Gdybyśmy mieli całkowitą wolność w obracaniu kamerą, mogłoby się okazać, że zobaczymy coś niepożądanego. Deweloperzy gier zazwyczaj wolą więc po prostu zablokować photo mode w przerywnikach filmowych.

Zobacz także