Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Weteran horrorów zekranizuje twórczość Stephena Kinga. Zajmie się cyklem „Mroczna wieża”

W planach są filmy i serial.

Mike Flanagan, specjalista w dziedzinie horrorów i autor między innymi filmu „Doktor Sen”, zekranizuje cykl powieściowy Stephena Kinga pod tytułem „Mroczna wieża”. Reżyser postanowił odsłonić nieco kulis z rozmów ze znanym pisarzem.

- Wysłałem mu bardzo, bardzo szczegółowy zarys tego, co chcę z tym materiałem zrobić - mówi filmowiec w rozmowie z portalem Deadline. - Dzięki temu wydał nam pozwolenie na projekt. Nie chciałbym angażować się w niego, gdybyśmy zmierzali w kierunku, który byłby bluźnierczy dla materiału Stephena Kinga. Autor bardzo nas wspierał i był niezwykle podekscytowany tym, co chcemy zrobić.

„Mroczna wieża” to jedno z najpopularniejszych dzieł słynnego pisarza, łączące w sobie wiele gatunków z pogranicza fantasy, literatury grozy czy westernu. Powieść przedstawia historię Rolanda, członka bractwa rycerskiego zwanego rewolwerowcami, który wyrusza w podróż w celu znalezienia tytułowej Mrocznej Wieży. Budowla jest mitycznym miejscem, owianym legendą i spajającym wiele światów.

Utwór literacki doczekał się już jednej ekranizacji w 2017 roku, autorstwa Nikolaja Arcela. W głównych rolach „Mrocznej wieży” zagrali Idris Elba i Matthew McConaughey. Produkcja zarobiła jednak tylko niecałe 50 milionów dolarów i otrzymała negatywne recenzje ze strony krytyków.

Film „Mroczna wieża” miał być wielkim widowiskiem, a zdaniem dziennikarzy okazał się klapąZobacz na YouTube

Mike Flanagan chce odciąć się od poprzednika i ma w nowy sposób podejść do materiału. W planach są dwa filmy i wielosezonowy serial. Warto przypomnieć, że reżyser takich serii jak „Klub Północny” czy „Nawiedzony dwór w Bly” w ostatnim czasie podpisał umowę z Amazonem, co oznacza, że jego nowe produkcje prawdopodobnie trafią na platformę Prime Video.

Read this next