Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ważni pracownicy odchodzą z CD Projekt Red

Wewnętrzne problemy czy przetasowania kadrowe?

Grupa deweloperów wysokiej rangi opuściła niedawno CD Projekt Red i znalazła nowych pracodawców. Inni pracownicy anonimowo wyrażają swoje niezadowolenie w związku z procesem produkcyjnym Wiedźmina 3. Wszystko to może rysować obraz wewnętrznych problemów, a być może są to tylko przetasowania kadrowe, które dotykają większość dużych firm.

Jak doszukał się serwis Gry-Online.pl w życiorysach publikowanych w serwisie LinkedIn, Mateusz Piaskiewicz, stały bywalec naszego świątecznego podsumowania, nie jest już głównym projektantem poziomów, lecz pracuje teraz w warszawskim Flying Wild Hog.

CD Projekt Red rozwija obecnie Cyberpunk 2077

Starszy producent rozgrywki Derek Patterson jest od września starszym producentem w Techlandzie. Szef projektu Ovidiu Traian Vasilescu przeszedł do V11 Studio Game, a inny weteran CD Projektu - Michał Stec - nie jest już starszym producentem artystycznym.

Jak słusznie zauważa Gry-Online.pl, polskie studio zatrudnia oczywiście setki osób i stale się powiększa, więc pewna rotacja nie powinna być większą niespodzianką. Dziwić mogą wysokie stanowiska odchodzących, doświadczonych pracowników oraz fakt, że wszyscy odeszli wraz z końcem września.

Obraz problemów wewnętrznych rysuje także serwis Glassdoor, w którym pracownicy mogą wyrażać opinie na temat pracodawców. Jeszcze do niedawna średnia ocen CD Projektu była bardzo niska, ze sporą liczbą narzekań na pracę menedżerów, chaos, nadgodziny i ogólne warunki.

Sytuację jako pierwszy opisał youtuber „YongYea” w poniższym materiale wideo. Po publikacji filmu średnia nieznacznie się podniosła.

Warto pamiętać, że w Glassdoor zarejestrować i wypowiedzieć się może każdy internauta, choć YongYea zwraca uwagę na powtarzające się detale, które znane mogą być znane raczej tylko dla kogoś z dogłębną znajomością firmy - jak pracownik.

„Zawsze uważnie słuchamy, co do powiedzenia o naszym studio mają pracownicy - zarówno obecni, jak i byli. Czytaliśmy te komentarze i zdecydowanie nie jesteśmy wobec nich obojętni” - zapewnia prezes zarządu, Adam Kiciński, na oficjalnym forum dyskusyjnym firmy.

„Tworzenie gier o jakich marzymy wymaga nie tylko niesamowitych umiejętności, ale też pasji i zaangażowania naszego zespołu. W związku z tym, naprawdę ważne jest dla nas, żeby CD Projekt Red cały czas stawał się coraz lepszym miejscem pracy i dlatego wszystkie uwagi są cenne - zarówno te dobre, jak i te krytyczne” - dodał.

Poprosiliśmy CD Projekt Red o komentarz w tej sprawie. Gdy otrzymamy odpowiedź, zaktualizujemy wiadomość.

Studio pracuje obecnie nad grą Cyberpunk 2077 - data premiery nowego tytułu nie jest jeszcze znana. Firma jest jednym z liderów wzrostów na giełdzie w Warszawie, a kapitalizacja spółki przekroczyła już 10 miliardów złotych.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze