Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wałęsa: Człowiek z Pixeli opowie historię pewnego elektryka

Klasyczna platformówka.

Kordian Rönnberg zaprezentował pierwszy zwiastun produkcji, nad którą pracuje „po godzinach” już od dłuższego czasu - Wałęsa: Człowiek z Pixeli.

Sam tytuł ujawnia niemal wszystko, co o grze trzeba wiedzieć. Głównym bohaterem jest były prezydent, przeskakujący pomiędzy platformami, rozbijający głową bloki i wskakujący na ptaki, gdzieś na terenie Stoczni Gdańskiej im. Lenina.

Dobranocki nie będzie

Trzeba też zająć się dziećmi i pokonać pająki na poddaszu, by - ostatecznie - zasiąść na grzbiecie Orła Białego i zionąć ogniem na Zmilitaryzowane Oddziały Milicji Obywatelskiej.

Jak ujawnia poniższy materiał wideo, oprawa graficzna i dźwiękowa nawiązuje do klasycznych, 8-bitowych pozycji z przenośnej konsoli Game Boy. Jest więc zielono i „pikselowo”, choć wąsów głównego bohatera pomylić nie można.

„Upadek komunizmu przypadł w Polsce na 1989 rok, czyli okres, w którym Nintendo wydało na rynek legendarną konsolę przenośną Game Boy oraz równie legendarne Super Mario Land, opowiadające o wąsatym hydrauliku przeskakującym przez cegły” - czytamy w opisie.

„Podobieństwo pomiędzy tymi dwiema postaciami to główna inspiracja tej gry platformowej, znajdującej się obecnie w fazie rozwoju” - czytamy dalej.

Nie podano niestety daty premiery pełnej wersji.

Kordian Rönnberg (znany też jako Kordian Lewandowski) to człowiek nietuzinkowy, sam pochodzący z Trójmiasta, gdzie studiował w Wydziale Rzeźby gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na co dzień zajmuje się właśnie rzeźbą - ale cyfrową.

Niezależny artysta komponuje też koncerty fortepianowe, kręci filmy i współtworzy z Dianą Ronnberg duet Combi Cats.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze