Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W USA powstaną hotele dla graczy - Atari planuje osiem obiektów

Z atrakcjami dla osób "w każdym wieku".

Atari poinformowało o planach utworzenia sieci hoteli dla graczy. Na terenie Stanów Zjednoczonych firma wybuduje osiem obiektów sygnowanych własną marką.

W placówkach pojawią się na przykład stanowiska z najnowszymi goglami wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a także pomieszczenia do organizowania wydarzeń e-sportowych. Nie zabraknie jednocześnie bardziej tradycyjnych elementów, a więc sal konferencyjnych, restauracji, barów, piekarni, kin i siłowni.

Spółka podkreśla, że chce wynieść rozrywkę na „nowy poziom”. Zaznacza, że hotele przeznaczone będą zarówno dla rodzin, jak i podróżujących biznesmenów - osób w każdym wieku.

Wizualizacja hotelu (źródło: Atari / The Verge)

Za projekt poszczególnych obiektów odpowiada GSD Group, które powiązane jest z założoną przez Steve'a Wozniaka fundacją Woz Innovation. Firma współpracuje też z Napoleonem Smithem III, czyli producentem filmowej odsłony „Wojowniczych żółwi ninja” z 2014 roku.

Budowa pierwszego hotelu rozpocznie się w połowie 2020 roku w arizońskim Phoenix (konstrukcją zajmie się True North Studio). Kolejne powstaną w Las Vegas, Denver, Chicago, Austin, Seattle, San Francisco i San Jose.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że Atari otrzyma 5 procent z przychodów generowanych przez każdą placówkę. Ponadto już teraz uzyskało 600 tysięcy dolarów za udzielenie prawa do wykorzystania swojej marki.

Wspomniana firma odegrała dużą rolę w rozwoju branży wirtualnej rozrywki. W latach 70. i 80. ubiegłego wieku była jednym z potentatów rynku, produkując komputery, konsole i automaty do gier. Obecnie przygotowuje retro platformę Atari VCS, choć prace nad sprzętem natknęły się na trudności.

Źródło: Atari, The Verge

Następnie: Resident Evil 8 z perspektywą FPP i tradycyjnymi zombie - nieoficjalne informacje

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze