Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve umożliwi oficjalne dzielenie się biblioteką gier Steam

Wersja beta systemu Family Sharing ruszy w przyszłym tygodniu.

Valve zapowiedziało funkcję Steam Family Sharing, która umożliwi korzystanie z biblioteki gier znajomych lub członków rodziny.

Steam zawsze będzie zachęcał do zakupu własnego egzemplarza

„System umożliwi przyjaciołom i członkom rodziny wzajemne korzystanie ze swoich gier, przy jednoczesnym zdobywaniu osobnych, własnych osiągnięć i zapisywaniu oddzielnego stanu gry w chmurze” - czytamy w oficjalnym opisie.

Funkcja będzie opierać się na zasadzie akceptowania przez użytkowników konkretnego komputera i autoryzowania dostępu.

„Zobaczysz, że znajomy zainstalował nową, ciekawą grę? Wyślij mu prośbę o autoryzację twojego PC. Po autoryzacji, biblioteka gier użyczającego pojawi się na komputerze, któremu udzielono autoryzacji”.

Jeden użytkownik będzie mógł autoryzować maksymalnie dziesięć komputerów. Warto też zaznaczyć, że z biblioteki w danym momencie będzie mogła korzystać tylko jedna osoba. Valve zaznacza także, że nie wszystkie gry będą korzystały z systemu dzielenia się biblioteką. Nie użyczymy chociażby tytułu, którego instalacja wymaga wpisania dodatkowego klucza.

„Z przyczyn technicznych, niektóre produkcje mogą nie spełniać wymogów. Przykładem mogą być gry wymagające dodatkowych kluczy aktywacyjnych od wydawców, dodatkowych kont czy opłacania abonamentu”.

Testy usługi Steam Family Sharing ruszą w przyszłym tygodniu. Można się do nich zapisywać poprzez wybór odpowiednich opcji w ustawieniach Steam.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze