Skip to main content

Valve pracuje podobno nad strzelanką w stylu Overwatch. Wyciekły screeny

Z domieszką Doty i Valorant.

Valve najwyraźniej pamięta jeszcze, jak tworzy się gry. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, słynna firma pracuje obecnie nad Deadlock, strzelanką z bohaterami - w stylu Overwatch.

Informacjami podzielił się między innymi leaker Tyler McVicker, nie od dzisiaj zajmujący się tematyką właśnie tego studia. Jak sprecyzował, trwają obecnie zamknięte testy z udziałem „setek” graczy, a oficjalna zapowiedź powinna nastąpić już wkrótce.

Do sprawdzenie rozgrywki zaproszono rzekomo także youtuberów specjalizujących się w strzelankach stawiających na sieciową rywalizację. Można bezpiecznie założyć, że twórcy treści podpisują jednak umowy o poufności - co jednak nie powstrzymało przecieków.

W mediach społecznościowych pojawiają się screeny z rozgrywki. Ujawniają realistyczne mapy ze stylizowanymi postaciami, a całość wydaje się przypominać nieco kultowe Team Fortress. Nie może zabraknąć postaci o unikalnych umiejętnościach, jak łucznik Grey Talon, który potrafi także zastawiać pułapki. Do tego mapa z alejkami, co wydaje się być już zapożyczone bardziej z gatunku MOBA.

McVicker dodaje, że projekt tworzony jest - w jakiejś formie - już od 2019 roku. Podobieństwo do Doty wyjaśnia po części fakt, że w prace zaangażowany ma być podobno sam „IceFrog”, czyli na poły legendarny projektant tej serii.

Zobacz także