Skip to main content

Valve myśli już o następcy Steam Deck. Firma wspomina o „wielu generacjach”

Naturalna kolej rzeczy.

Valve wydaje się potwierdzać, że rozważa wydanie w przyszłości kolejnych modeli przenośnego komputera Steam Deck, ponieważ uznaje urządzenie za „linię produktów na wiele generacji”.

Jak zauważył serwis GamingOnLinux, informacje ujawnia oficjalna, 50-stronicowa broszura, opisująca między innymi historię powstania sprzętu.

„Steam Deck to pierwszy wpis w nowej kategorii przenośnych komputerów ze Steamem” - czytamy. „W przyszłość Valve zamierza przygotować poprawki i dalsze iteracje w sprzęcie i oprogramowaniu, wydając na rynek nowe wersje Steam Deck”.

Wydaje się, że takie stwierdzenie nie zostawia wiele pola do interpretacji. Urządzenie jest „linią produktów na wiele generacji”, a firma zamierza wspierać także SteamOS.

Valve w przeszłości słynęło raczej z szybkiego rezygnowania z eksperymentów sprzętowych, jak było w przypadku kontrolera Steam, komputerów Steam Machine czy systemu Steam Link. Deck szybko zdobył jednak sporą popularność i zbiera świetnie opinie, co bez wątpienia pomaga w decyzjach na temat przyszłości.

Zobacz także