Skip to main content

Urocza maskotka PlayStation powraca? Zapowiedź ponoć już za dwa tygodnie

Ujawnia znany Leaker.

Według znanego leakera o pseudonimie BillBil-kun, uchodzącego za dobrze poinformowanego w środowisku PlayStation, już za dwa tygodnie możemy doczekać się zapowiedzi nowej gry z Astro Botem - uroczą maskotką konsoli, która już wcześniej pojawiła się w dwóch ciepło przyjętych grach.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez insidera dla francuskojęzycznego portalu Dealabs, produkcja będzie się najpewniej nazywała po prostu „Astro Bot”, a prace nad nią prowadzi studio Team Asobi. Zapowiedź powinna nastąpić w ciągu najbliższych 15 dni i będzie to klasyczna platformówka z wykorzystaniem kontrolera, a nie tytuł na gogle PS VR 2 (Astro zadebiutował w tytule ekskluzywnym dla pierwszej generacji gogli).

Ponadto, według źródeł Billbil-kuna, jeden z poziomów produkcji ma rozgrywać się na pustyni, gdzie poznamy robota w kształcie pustynnego lista fenka. Co do platform docelowych, z niemal całkowitą pewnością można założyć, że produkcja pojawi się na PlayStation 5, a niewykluczony jest także port na komputery osobiste.

Leaker zauważa, że inni dobrze poinformowani branżowi dziennikarze - jak redaktor Giantbomb Jeff Grubb oraz dziennikarz XboxEra Nick Baker - także otrzymali od swoich źródeł przecieki o rzekomym powrocie Astro. Mało tego, sam Billbil dotarł do obrazka promocyjnego tegorocznego wydarzenia Days of Play, na którym widać właśnie dwa Astro Boty. Oficjalne ujawnienie gry pojawi się zapewne na najnowszym pokazie PlayStation Showcase, którego daty Sony jeszcze nie ustaliło.

Przypomnijmy, że Astro Bot pojawił się do tej pory właśnie we wspomnianych wcześniej dwóch produkcjach. Astro Bot Rescue Mission zostało wydane na gogle PS VR i zaskakiwało ciekawym systemem sterowania, w którym gracz interaktywnie mógł pomagać małemu bohaterowi pokonywać kolejne trudności na planszach. Astro’s Playroom to z kolei niewielkie, ale bardzo dopracowane demo technologiczne pada DualSense, preinstalowane na każdym egzemplarzu konsoli PlayStation 5.

Zobacz także