Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ulubiony film Toma Hollanda ze Spider-Manem to żaden z tych, w których grał

Skromny chłopak.

Nie licząc filmów, w których Spider-Man nie był głównym bohaterem, Tom Holland zagrał już w trzech produkcjach o Człowieku-Pająku, więc ma już pokaźny superbohaterski dorobek. Zapytany o ulubiony film ze Spider-Manem nie wybiera jednak żadnego z nich, tylko animowane „Spider-Man Uniwersum”.

- Myślę, że pierwszy „Spider-Verse” [tak brzmi oryginalny tytuł - dop. red.] to najlepszy film ze Spider-Manem, jaki do tej pory powstał - powiedział Holland w rozmowie z The Associated Press. - Jestem naprawdę dumny z ludzi, którzy byli w niego zaangażowani. Amy Pascal [producentka - dop. red.] jest jak moja mama. Miałem z nią iść „na radnkę” na premierę, ale nie mogłem, bo jestem tutaj i pracuję. Ale jestem z nich dumny i jestem podekscytowany drugą częścią.

Mówiąc o pójściu na premierę, Tom Holland ma oczywiście na myśli właśnie kontynuację „Uniwersum”, czyli „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, którego światowa premiera odbyła się 31 maja, a polska - 2 czerwca. Rozmowę przeprowadzono w ramach premiery nowego serialu Apple TV+, „W tłumie”. Obok Amandy Seyfried, Holland gra tam drugą główną rolę. Tytuł debiutuje już niedługo, 9 czerwca.

Wracając jednak do samego „Spider-Verse”, wybór Hollanda nie powinien dziwić. Obie części animowanego filmu o przenikających się światach mogą się pochwalić fantastycznymi recenzjami i ocenami. W serwisie Rotten Tomatoes figurują aktualnie - odpowiednio - z notami 97 i 96%.

W „Spider-Man: poprzez uniwersum” powracają Miles Morales i Gwen Stacy (w tych rolach ponownie Shameik Moore i Hailee Steinfeld), którzy łączą siły z innymi spider-ludźmi, by pokonać potężnego wroga. Wiadomo już, że powstanie kontynuacja - „Beyond The Spider-Verse”, która zamknie trylogię.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze