Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft przejął studio twórców Guitar Hero Live i DJ Hero

FreeStyle Games zmienia właściciela.

Firma Ubisoft ogłosiła przejęcie brytyjskiego studia FreeStyle Games - należącego dotychczas do koncernu Activision zespołu odpowiedzialnego za Guitar Hero Live oraz gry z serii DJ Hero.

Informację o wykupieniu ekipy podano we wpisie, w którym ujawniono, że Richard Blenkinsop został dyrektorem zarządzającym Ubisoft Reflections.

Studio twórców Guitar Hero Live należy teraz do Ubisoftu

Menedżer będzie również dowodził FreeStyle Games, które otrzymało nową nazwę i od tej pory znane będzie, jako Ubisoft Leamington. Na razie nie wiadomo, czym dokładnie zajmą się deweloperzy.

Tajemnicą owiane są również szczegóły na temat transakcji, dzięki której francuska firma stała się nowym właścicielem ekipy. Od września 2008 roku studio było częścią koncernu Activision.

Warto zaznaczyć, że w kwietniu ubiegłego roku we FreeStyle Games doszło do masowych zwolnień - pracę stracić miało wówczas około 50 osób, czyli połowa składu. Mimo problemów, zespół przetrwał.

Brytyjskie studio znane jest przede wszystkim z dwóch części DJ Hero, które - zgodnie z nazwą - pozwalały graczom wcielić się w didżeja.

Zespół odpowiedzialny było też za Guitar Hero Live - wydaną w 2015 roku pierwszą od dłuższego czasu odsłonę muzycznego cyklu. Nie wiadomo, jak zmiana właściciela wpłynie na funkcjonowanie gry - niewykluczone, że dalszym wsparciem tytułu zajmie się Activision.

Deweloperzy pomagali również przy dwóch grach z serii Call of Duty - sieciowej produkcji stworzonej z myślą o rynku chińskim oraz Infinite Warfare sprzed kilku miesięcy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze