Skip to main content

Tysiące konsol za 1 milion euro. Wielka kolekcja trafiła na aukcję

Sprzęt obejmujący 50 lat.

Źródło zdjęcia: Fot.: Kaori30

Francuski kolekcjoner wystawił na aukcję wyjątkową ofertę - ponad 2,2 tys. przeróżnych konsol. Całość obejmuje ostatnie 50 lat rozwoju wirtualnej rozrywki i została wyceniona na 984 tys. euro.

Sprzedawca - niejaki „Kaori30” - wyjaśnia w opisie, że zgromadzenie zbiorów zajęło mu 25 lat. „Moim zdaniem to największa istniejąca kolekcja konsol” - zapewnia. Szczęśliwy kupujący otrzyma „około” 2250 urządzeń oraz - w bonusie - 300 pudeł.

Skąd tyle sprzętu? „Celem było zebranie wszystkich modeli, kolorów, wersji, limitowanych edycji ze sklepów, limitowanych edycji z konkursów, edycji z reklam, a także kartonów, zestawów bundle, wersji europejskich/japońskich/amerykańskich” - czytamy w opisie.

Fot.: Kaori30
Fot.: Kaori30

„Kaori30” wyjaśnia, że to już druga kolekcja tego typu. Pierwszą - w latach 90. - także sprzedał. Obecny zbiór zaczął powstawać na początku lat 2000. „W 2011 roku przestałem kolekcjonować z powodu braku czasu i trudności w znalezieniu brakujących pozycji” - napisał. Sprzedający dodaje, że potrzeba zbieractwa wróciła podczas wycieczki do Tokio w 2018 roku.

Mężczyzna zdołał podobno odkupić większość urządzeń, które wcześniej sprzedawał. Kompletną - i bardzo długą - listę znaleźć można na aukcji w serwisie eBay.

Zobacz także