Skip to main content

Twórcy Squad obiecywali brak DLC, a teraz sprzedają emotki

Gracze nie są zadowoleni.

Fani wojskowego symulatora Squad nie są zadowoleni z najnowszego DLC. Twórcy obiecywali, że podobnych dodatków nigdy nie będą sprzedawać, czemu przeczą zestawy animowanych emotek, które pojawią się wkrótce w grze.

„Emotki to animacje, którymi można wyrazić siebie, wejść w interakcje z innymi graczami, uczcić sytuację w grze lub urozmaicić spokojniejszy moment” - czytamy w opisie. Pakiety będą trzy, a jeden - zapewne w ramach „wyprzedzającego” zadośćuczynienia - trafi za darmo dla wszystkich.

Twórcy zdają sobie najwyraźniej sprawę z faktu, że krok wywoła niezadowolenie, ale zapewniają jednocześnie, że to wcale nie oni obiecywali, że płatnych DLC nie będzie. Pieniądze są tymczasem potrzebne na dalsze wsparcie produkcji, wydanej w 2020 roku (a w Early Access już pięć lat wcześniej).

„Rozumiemy, że płatne treści w grach wideo mogę być kontrowersyjne, a poprzedni zarząd Offworld Industries zapewniał, że płatne DLC nigdy nie trafią do Squad - czytamy w komunikacie na Steamie. „W związku z tym chcieliśmy poinformować was z wyprzedzeniem, jeszcze przed publikacją aktualizacji 4.2”.

Nie wszyscy są na 👍

„Skąd więc taka zmiana, tyle lat po premierze? Patrząc w przyszłość, widzimy długie i zdrowe życie dla Squad. Tytuł ma dużą i oddaną grupę fanów, a my planujemy wsparcie już poza 2023 rokiem. Choć wiele z tych aktualizacji będzie darmowych, zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy sposobu, by finansować dalsze prace” – kontynuują deweloperzy.

Temat jest gorąco komentowany także w serwisie Reddit, a reakcje można sobie zapewne wyobrazić. Jest na przykład mowa o wspomnianym zarządzie, który - po zmianach - składa się z nowego szefa z doświadczeniem w grach mobilnych, a także z przedstawiciela chińskiego Tencentu.

„Jeśli przesadzą ze skokiem na kasę, to ja już swoje ograłem i zakup za 60 dolarów się zwrócił. Odłożę grę na półkę, zaraz obok BF2” - komentuje „FDM_01”. „Wygląda na to, że Arma 3 zyska na popularności” - dodaje „Sethw95”. „Kilka miesięcy temu byłem na serwerze i nowy gracz szczerze zapytał na czacie, kiedy wprowadzą skiny na bronie i postać. To mnie przeraża” - zauważa „Clerky”.

Zobacz także