Skip to main content

Twórcy remake’u Alone in the Dark zamykają działalność. Kolejne studio Embracer kończy bieg

Pieces Interactive powstało w 2007 roku.

Studio Pieces Interactive wykonało zadanie, więc może odejść. Do takiego wniosku doszli najwyraźniej włodarze z Embracer, zamykając firmę odpowiedzialną za niedawny remake Alone in the Dark.

Deweloperzy ze Szwecji na oficjalnej stronie dziękują już tylko za wspólne granie w latach 2007-2024. „Naszą ostatnią premierą było nowe spojrzenie na Alone in the Dark” - napisano w komunikacie, bez zbytniego wdawania się w emocje.

Embracer przejęło Pieces w 2017 roku w ramach ogromnej fali zakupów, którą gwałtownie przerwało wkrótce załamanie się negocjacji na umowę opiewającą na 2 mld dolarów z - rzekomo - firmą z Arabii Saudyjskiej. Szczegółów nigdy nie poznaliśmy.

Zamykane teraz przedsiębiorstwo zaczynało od stworzenia Magicki 2, czyli sequela gry opowiadającej o przygodach szalonych magów. Później studio zajęło się rozwojem serii Titan Quest. Łącznie w dorobku deweloperzy mają dziesięć tytułów.

Zobacz na YouTube

Embracer po załamaniu wspomnianej umowy popadło w spore tarapaty finansowe, potęgowane tylko nie do końca udanymi premierami, takimi jak Saints Row. Firma zaczęła zamykanie i wyprzedawanie oddziałów, pozbywając się między innymi Saber czy Gearbox.

Ostatecznie restrukturyzacja kosztowała pracę ponad 4,5 tysiąca osób. Zamknięto 44 studia i anulowano 80 projektów. Korporacja zapewniała, że przetasowania zakończono w maju, co - jak widać - nie było do końca prawdą. Możliwe jednak, że decyzje w sprawie Pieces podjęto już wcześniej, a dopiero teraz są ogłaszane.

Nowe Alone in the Dark zostało przyjęte raczej ciepło. Oceny użytkowników na Steamie są „W większości pozytywne”, choć te najnowsze to już „Mieszana” średnia.

„Pomimo drobnych niedociągnięć narracyjnych oraz technicznych, gra studia Pieces Interactive okazuje się na szczęście kolejnym udanym remakiem klasycznego tytułu - oddającym pierwowzorowi hołd, a jednocześnie dumnie i bez skrępowania poprawiającym to, co stanowiło jego słabą stronę” - napisaliśmy w naszej recenzji.

Zobacz także