Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe Alone in the Dark ma imponującą obsadę, datę premiery i demo

David Harbour i Jodie Comer.

Od czasu ujawnienia w ubiegłym roku nie słyszeliśmy zbyt wiele na temat restartu serii Alone in the Dark w wykonaniu THQ Nordic. Teraz poznaliśmy mnóstwo szczegółów - jest choćby data premiery, ustalona na 25 października.

Platformy docelowe to PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Na wszystkich tych urządzeniach można już pobrać wersję demonstracyjną, oferującą prolog nadchodzącej opowieści od studia Pieces Interactive.

Oryginalne Alone in the Dark ukazało się na początku lat 90., z prawdziwie przełomową jak na tamte czasy podróżą w nieznane. Dzisiaj kultowa produkcja uznawana jest za ojca gatunku survival horror, kładąc podwaliny pod ustalone kąty kamer i późniejszy dorobek Resident Evil czy Silent Hill.

Opisywany restart serii w wykonaniu THQ Nordic i szwedzkiego Pieces Interactive bierze te założenia, znacząco je modyfikując. Jako prywatny detektyw Edward Carnby pomożemy Emily Hartwood zbadać sprawę samobójstwa jej wujka. Trafimy na teren posiadłości Derceto Mansion, w klimatach inspirowanych podgatunkiem „southern gothic”. Nie zabraknie eksploracji, zagadek i walki, a za fabułę odpowiada Mikael Hedberg, który ma w dorobku choćby Somę i Amnesię: The Dark Descent.

Zwiedzimy także tereny poza domostwem: cmentarze, bagniska i tak dalej. Potwierdzono imponującą obsadę: David Harbour („Stranger Things”) jako Edward oraz Jodie Comer („Killing Eve”) jako Emily. Gracze wybiorą, którą postać chcą prowadzić, otrzymując nieco inne spojrzenie na opowieść, a także inne wydarzenia i reakcje NPC. Będzie więc zachęta, by przejść grę dwukrotnie.

Prolog pozwala wcielić się w jeszcze inną bohaterkę, 11-letnią Grace Saunders. To swego rodzaju prequel, w którym wspomniany wujek - Jeremy Hartwood - dziwnie się czuje i prosi dziewczynkę o pomoc w dostarczeniu listu do Emilu. „Grace zgadza się i wyrusza w krótką, ale pamiętną podróż przez skrzydło posiadłości Derceto, opanowane przez istotę, która najwyraźniej wypełzła z mrocznych głębin bagna...” - czytamy w opisie.

Zamówienia przedpremierowe na nowe Alone in the Dark obejmują interesujące DLC, w ramach którego będziemy mogli zastąpić modele postaci Edwarda i Emily ich wersjami z 1992 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze