Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Pokémon Go pracują nad grą z Transformerami

Roboty w domu i w zagrodzie.

Niantic - studio odpowiedzialne za Pokémon GO - ujawniło zaangażowanie w kolejny licencjonowany projekt z gatunku mobilnej rzeczywistości rozszerzonej. Mowa o Transformers: Heavy Metal.

Tytułem zajmuje się firma Very Very Spaceship z Seattle, lecz bazą jest platforma Lightship, rozwijana właśnie przez Niantic na potrzeby Pokémon GO oraz innych pozycji ze świata AR.

Transformers: Heavy Metal

Wszystko to przekłada się na oprawę, styl czy mapę świata właśnie w stylu produkcji z popularnymi stworkami. Zamiast sympatycznych stworzeń, w prawdziwym świecie znajdą się za to wielkie roboty.

Transformers: Heavy Metal zadebiutuje już wkrótce w ramach testów, ale tylko w wybranych krajach. Pełna wersja powinna zadebiutować jeszcze w tym roku.

„Transformery to idealna licencja dla AR. Walczenie i wchodzenie w interakcje z gigantycznymi robotami w prawdziwym święcie będzie wspaniałym doświadczeniem” - zapewnia John Hanke, szef Niantic.

Amerykańskie studio ma ostatnio ręce pełne roboty, rozwijając nie tylko Pokémon GO, Harry Potter: Wizards Unite oraz Ingress Prime, ale także adaptację w rzeczywistości rozszerzonej dla planszówki Osadnicy z Catanu oraz owiany tajemnicą projekt Pikmin dla Nintendo.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze