Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy jednej z niewielu gier z PS4 niedziałających na PS5 obiecują naprawić problem

Przypadek DWVR.

Niedawno Sony ujawniło szczegóły o wstecznej kompatybilności w PS5 - okazało się, że gier z PlayStation 4 niedziałających na nowej konsoli jest stosunkowo niewiele. Teraz twórcy jednej z takich produkcji przekonują, że chcą rozwiązać problem.

DWVR to wydana w 2017 roku strzelanka przygotowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Tytuł znalazł się jednak na krótkiej liście pozycji, których posiadacze platformy nowej generacji od japońskiej firmy nie uruchomią.

„Pracuję nad aktualizacją, która naprawi problem, mam nadzieję, że będzie gotowa przed premierą PS5” - napisał na forum Reddit przedstawiciel odpowiedzialnego za projekt hiszpańskiego studia Mad Triangles.

Deweloper podkreślił, że gra nie włącza się na PlayStation 5 z „dziwnych powodów”. Dodał, że sytuacja jest dosyć nietypowa, biorąc pod uwagę, że strzelanka powstała na bazie silnika Unreal Engine, który nie sprawia podobnych kłopotów w innych produkcjach.

Na PS5 uruchomi się ponad 99 procent z więcej niż 4 tysięcy gier ze starszej konsoli. Innymi pozycjami, które nie zadziałają, są między innymi Afro Samurai 2 Revenge of Kuma Volume One, Shadow Complex Remastered i Joe's Diner.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze