Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Dark Devotion szykują połączenie platformówki z RPG

Mroczna gra na PC.

Studio Hibernian Workshop z Francji rozpoczęło kampanię w programie Greenlight na Steamie, starając się dostać wraz z Dark Devotion do systemu dystrybucji cyfrowej Valve.

Walka z bossem

Mroczny tytuł łączy platformowy widok z boku z elementami RPG oraz założeniami gatunku znanego jako „metroidvania”, co oznacza - w tym przypadku - większą, otwartą mapę do eksploracji, ale z niektórymi zakamarkami otwierającymi się dopiero po pozyskaniu odpowiednich umiejętności.

Wcielamy się w bohaterkę zesłaną do mrocznej i tajemniczej świątyni, skąd musimy naturalnie się wydostać. Po drodze zbieramy elementy wyposażenia modyfikujące statystyki postaci.

Fabułę poznajemy głównie za pośrednictwem znajdywanych tekstów oraz rozmów z postaciami niezależnymi. Co interesujące, każdy pokonany przeciwnik zwiększa wskaźnik „oddania”, potrzebnego do otwierania niektórych drzwi czy skrzyń.

Choć mapa jest ustalona z góry, to ma mieć spore rozmiary, a także wiele różnych ścieżek oraz pewną losowość w doborze przeciwników, co powinno zapewnić inne wrażenia przy każdym starcie zabawy.

Premierę pełnej wersji zaplanowano na początek 2018 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze